Son Haberler
Ana Sayfa / SİYASET ÜZERİNE / 2014 Seçimleri MHP Şişli Bşk. Adayı Av. Mustafa Veysel GÜLDOĞAN’dan Soner YALÇIN’a Cevap…

2014 Seçimleri MHP Şişli Bşk. Adayı Av. Mustafa Veysel GÜLDOĞAN’dan Soner YALÇIN’a Cevap…

soner yalçın

Soner Yalçın, 27 Mart Sözcü gazetesinde yayınlanan köşe yazısında bize sormuş.

‘’Mankurt musunuz? Bozkurt musunuz?’’ demiş. Hatta aslında soru sormamış. Kelime oyunları ile açık açık siz bozkurt filan değil bildiğin mankafasınız demeye getirmiş.

Bu kadar ağır bir yazıyı da yumuşatmak için sonuna “bir kardeş mektubudur bu” deyip cümleyi bitirivermiş. Peki madem kardeşiz Soner Yalçın; o zaman cevap verelim size teker teker. Sonra da biz soralım.

“Türk Bayrağı’nın yakılmasını, göklerden/direklerden indirilmesini protesto ettin mi?” demişsiniz;

Evet defalarca ettik. Mesela Bingöl Teşkilatımız 9 Haziran 2014’te Ülkü Ocakları ve diğer sivil toplum örgütleri ile beraber bayrağımızın indirilmesini protesto için eylem düzenledi. Peki siz bunun haberini yaptınız mı?

Türk kimliğinin-kavramının Anayasa’dan çıkarılmak istenmesini protesto ettin mi? demişsiniz;

Evet defalarca ettik. Mesela Oktay Bey, hastane ile meclis arasında uyumadan mekik dokuduğu günlerde defalarca karşınıza çıktı. Büyük bir aşkla bağlı olduğu eşinin kanser tedavisi gördüğü en zor günlerinde anayasadan Türk kavramını çıkarılmasın diye defalarca basın açıklaması yaptı. Peki siz bunun haberini yaptınız mı? ‘’Andımızın kaldırılmasını protesto ettin mi’’ demişsiniz;

Evet defalarca ettik. Mesela Dolmabahçe’de başbakanlık ofisi önünde parti aracıyla başbakan duysun diye saatlerce andımızı dinlettik. Peki siz bunun haberini yaptınız mı?

‘’Soma katliamını protesto ettin mi’’ demişsiniz;

Evet defalarca ettik. Soma ile yetinmedik. Tekmeci danışman Yusuf Yerkel’i de unutmadık. Hatta mesela genel başkan yardımcılarımızdan birisi protesto ile yetinmedi, açık açık tehdit etti. Peki siz bunun haberini yaptınız mı?

‘’Doğa katliamlarını protesto ettin mi?’’ demişsiniz;

Evet defalarca ettik. Mesela Validebağ konusunu ilk defa gündeme MHP getirdi. Hem mecliste hem istanbul’da imara açılmaması için mücadele etti. Peki siz bunun haberini yaptınız mı?

‘’Kuzey Irak’ta Türkmenlerin katledilmesini protesto ettin mi?’’ demişsiniz;

Evet defalarca ettik. Protesto ile yetinmedik. Onlarca tır dolusu yardım toplayıp Kerkük’e gönderdik. Kızılay göndermeyin yolda sorun olabilir deyince Ülkü ocakları genel başkanı Olcay Kılavuz bizzat tırların başında Kerkük’e gitti kardeşlerimize yardımlar sağsalim ulaşsın diye. Peki siz bunun haberini yaptınız mı?

“Gabor Vona’yi bileceksin” demişsiniz;

Gabor Vona’yı bilmekle kalmayıp İstanbul’da misafir ettiğimizi, okul okul gezip konferanslarında daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olduğumuzun haberini yaptınız mı?

“Attila Jozsef‘i Turar Rıskulov‘u ya da Ethem Nejat‘ı bilir misin?” demişsiniz;

Biz hepsini iyi biliriz de peki siz Seyid Ahmet Arvasi’yi, Galip Erdem’i, Necmettin Hacıeminoğlu’nu, Dündar Taşer’i bilir misiniz? Mesela kitaplarınızda hep Amerika ve Nato ile ilişkilendirmeye çalıştığınız Ülkücü hareketin dün Rus emperyalizmine karşı 5000 şehit verdiği şanlı mücadelesine hiç yer verdiniz mi?

Ciğerlerine hava basıldıktan sonra fakültesinin 3. katından aşağı atılan Dursun Önkuzu’ya bile iftira atmaktan çekinmeyen sizler hangi saftaydınız o yıllarda?

Dönelim tekrar bugüne, neyi protesto ettin diye tekrar tekrar soruyorsunuz ya;

Elektrik faturalarındaki soygunu protesto ettik. Türkistan’daki Çin zulmünü protesto ettik. Eğitimdeki adaletsizliği protesto ettik. Hırsızlığı yolsuzluğu protesto ettik. Ahlaksızları protesto ettik.

Kısacası vicdanımızın kaldırmadığı her olayı protesto ettik. Gün oldu meydanları doldurduk, gün oldu boğaz köprüsünü trafiğe kapattık. Elimizden geldiğince su taşıdık Nemrut’un ateşine.

Peki siz bunların kaçının haberini yaptınız? MHP’nin, ülkü ocaklarının, Türkiye Kamu – Sen’in, Milliyetçi Avukatlar Grubunun ya da herhangi bir milliyetçi oluşumun hangi eylemine, hangi aydınının hangi akademisyenin hangi fikirlerine sayfalarınızda yer verdiniz?

Belki haber değeri taşımadığını düşündünüz. O da sizin takdiriniz.

Peki bu protestolarda bazen polisin bazen de terör örgütü mensuplarının saldırısına uğradığımızda yaralananlar, gözaltına alınanlar olduğunda bunu haber yaptınız mı?

Karşıt fikirli gurupların kavgası deyip geçiştirdiniz. Hatta nerdeyse en demokratik eylemlerimizde bile ülkücüler provokasyon yapıyor demeye getirdiniz. Dün olduğu gibi bugün de ülkücülere karşı oldunuz, MHP’yi yok saydınız!

Bizi eleştirebilirsiniz. Beğenmeyebilirsiniz. Eksiklerimiz olduğunu hatalarımız olduğunu vurgulayabilirsiniz. Biz de zaten hiçbir zaman mükemmel olduğumuzu iddia edemeyiz.

Ama kimin kardeş kimin düşman olduğunu çok iyi biliriz…

Av. Mustafa Veysel GÜLDOĞAN

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir