Ana Sayfa / Bahadır Özgün Kimdir ?

Bahadır Özgün Kimdir ?

Aslen Bursa’lı olan ve görevleri nedeni ile yaşamlarını Ankara’da sürdüren anne ve babanın evladı olarak 21 Mayıs 1964′ te Ankara’ da doğdum.

İlk, Orta ve Lise öğrenimimi Ankara TED Koleji ve Yenişehir Kolejlerinde bitirdikten sonra yüksek öğrenimimi Hacettepe Üniversitesi Muhasebe Bölümünden tamamladım. Üniversite eğitimim sonrası İngiltere’de yabancı dil eğitimim sonrası iletişim ve grafik sanatlar eğitimleri aldım.

Çocukluk yıllarımda başlayan çalışma hayatımda birçok çeşitli meslek dallında çalışmış bulunmaktayım. Üniversite sonrası ise sırasıyla;

  • Vakıfbank Bilgi İşlem Müdürlüğü Ana Sistem Sorumluluğu,
  • Vakıfbank ortaklığı Anıtsal Yapılar A.Ş. Halkla İlişkiler Müdürlüğü,
  • Avusturya-Alman ortaklığı Computer Grafik Ltd.Şti. Genel Koordinatörlüğü görevlerinde bulundum.

Eşimle evlenmek üzere yerleştiğim Bursa’da 1995 yılında kurduğum Ebteks Tekstil Ltd.Şti. firması bir çok yurt dışı firmanın Türkiye temsilciliğini yürütmüş; tekstil imalatı, ithalat ve ihracatı ile ticari faaliyetlerini sürdürmüştür.

Firmamız Ebteks Ltd.Şti.nin gerek yurt içi, gerekse yurt dışı firmalar nezdinde saygın ve güvenilir bir noktaya ulaşması sonrası müşterilerimize sunduğumuz hizmeti sadece tekstil sektörü ile sınırlı kalmayarak sunabilmeyi amaçladık. Firmamızın unvanını EB Strateji Planlama ve Turizm Ltd.Şti. olarak değiştirmiş ve halen yerli ve yabancı firmalara idari, finansal ve stratejik danışmanlık hizmeti yanı sıra turizm sektöründe de çeşitli hizmetler sunmaktayız.

İnsanı diğer varlıklardan ayıran özellik düşünebilen ve araştıran bir varlık olmasıdır. Sosyal yaşam ise insanın kendisini her yönden geliştirebilmesine katkı sağlayan önemli bir gerekliliktir. Bu nedenle sosyal yaşamda etkin olarak yer almayı her zaman arzu etmişimdir. Bu düşünceler ışığında aşağıda belirtilen dernek ve kuruluşlarda çeşitli görevlerde bulundum. 

1990 – 1992 yılları Ankara Keçiören Leo Kulübü Başkanlığı

1992 – 1994 yılları 118-U Leo Kulüpleri Yönetim Çevresi (District) Kurucu Başkanlığı

2009 – 2011 yılları GESİAD Bursa Genç Sanayici İşadamları Derneği Başkanlığı

2009 – 2010 yılları TÜGİK Türkiye Genç Sanayici ve İşadamları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği

2010 – 2012 yılları TÜGİK Türkiye Genç Sanayici ve İşadamları Konf. Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği

2012 – 2015 yılları GESİAD Bursa Genç Sanayici İşadamları Derneği Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı

2012 – 2015 yılları MARSİFED Marmara Sanayici İşadamları Dernekleri Federasyon Başkanlığı

2013 – 2015 yılları TÜRKONFED Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği

Hiçbir suretle insan yaşamının siyasal düşünceden arındırılamayacağı noktasındaki düşüncem, ortaokul yıllarında oluşmuştur. Bu düşünce ile hayatım boyunca siyasal düşüncemi aydınlatmaya çalıştım. Öğrenmenin ve gelişimin ancak ve ancak objektif yaklaşım ile gerçekleşebileceği inancım ortaokul yıllarımda tüm siyasi parti liderlerini bizzat dinlememi gerektirdi. MHP lideri rahmetli Alparslan Türkeş başta olmak üzere, İşçi Partisi lideri merhume Behice Boran, CHP lideri rahmetli Bülent Ecevit siyasi düşünceme yön vermeme vesile olmuşlardır.

Bu değerli şahsiyetlerin birbirlerinden çok uzak siyasi duruşları ve okul ile birlikte çalışma yaşamı yoğunluğum nedeni ile (kısa bir süre Doğru Yol Partisi Gençlik Kolları Genel İdare Kurulu Üyeliği görevinde bulunmamın dışında) herhangi bir parti bünyesinde faaliyette bulunmama imkan vermemiştir.

Gönülden inandığım Atatürk Türkiye’sinin bekası siyasi duruşumun temelini oluşturmaktadır. Özellikle PKK terör örgütü elemanlarının Habur Sınır Kapısından yurdumuza gireceği bilgisini sonrasında artık sessiz kalınmaması gerektiğini düşünmem nedeniyle bir siyasi partiye üye olma gereği duydum. Bu süreçte Hak ve Eşitlik Partisi’ne üye oldum ve Genel Başkan Yardımcılığı görevini 28.12.2009 tarihine kadar yürüttüm. Bu tarihte ise gördüğüm lüzum üzerine Hak ve Eşitlik Partisi üyeliğinden ve partideki tüm görevlerimden istifa ettim.

12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde MHP milletvekilliği aday adayı oldum ancak adaylığım siyasette fiili olarak bulunmak değil; sadece bir duruş, bir tavır anlamı taşımaktaydı ve bu düşüncem tüm kesimler tarafından bilinmekteydi. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde ise Eski adıyla İşçi Partisi, bugünkü adı ile Vatan Partisinin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı teklifini çalışma hayatımın yoğunluğu nedeniyle kabul edemedim. Bu tarihten sonra ise siyasi düşüncelerimi bir kenara koyamasam da, hiç bir suretle politik faaliyetlerde bulunmama kararı almış ve bu düşüncemi de kamuoyu ile paylaşmış bulunmaktayım.

Sosyal hayatın kaynağı, yaşamın tadı ve geleceğin temel taşı ailedir inancım ile mutluluğu ailesinde arayan bir insan olarak 1996 yılından beri Elif hanım ile evli olup, bir kız çocuk babasıyım.