Ana Sayfa / Bahadır Özgün Kimdir ?

Bahadır Özgün Kimdir ?

Aslen Bursa’lı olan ve görevleri nedeni ile yaşamlarını Ankara’da sürdüren bankacı anne ve babanın evladı olarak 21 Mayıs 1964′ te Ankara’ da doğdum.

İlk, Orta ve Lise öğrenimimi Ankara TED Koleji ve Yenişehir Kolejlerinde bitirdikten sonra yüksek öğrenimimi Hacettepe Üniversitesi Muhasebe Bölümünden tamamladım. Üniversite eğitimim sonrasında İngiltere’de yabancı dil eğitimi yanı sıra grafik sanatlar eğitimi aldım.

Çocukluk yıllarımda başlayan çalışma hayatım Ankara’da başlamıştır. Üniversite sonrası sırası ile;

  • Vakıfbank Bilgi İşlem Müdürlüğü Ana Sistem Sorumluluğu,
  • Vakıfbank ortaklığı Anıtsal Yapılar A.Ş. Halkla İlişkiler Müdürlüğü,
  • Avusturya-Alman ortaklığı Computer Grafik Ltd.Şti. Genel Koordinatörlüğü görevlerinde bulundum.

Bursa’ya yerleştiğim 1995 yılında kurduğum Ebteks Tekstil Ltd.Şti. firmasında bir çok yurt dışı firmanın Türkiye temsilciliğini yürüttüm ve tekstil imalatı, ithalat ve ihracatı ile ticari faaliyetlerimi sürdürdüm.

16 yaşında başlayan sigortalı çalışma yaşantım, 45 yaşını doldurduğum 2009 yılında SSK’dan emekli olarak tamamlanmıştır.

Firmamız Ebteks Ltd.Şti.nin gerek yurt içi, gerekse yurt dışı firmalar nezdinde saygın ve güvenilir bir noktaya ulaşması sonrası müşterilerimize tekstil sektörü dışında da hizmet sunabilme amacıyla firmamızın statüsünü değiştirerek, EB Strateji Planlama, Marka Yönetimi ve Tanıtım Ltd.Şti. firması olarak yerli ve yabancı firmalara hizmet sunmaktayız.

İnsanı diğer varlıklardan ayıran özellik düşünebilen ve araştıran bir varlık olmasıdır. Sosyal yaşam ise insanın kendisini her yönden geliştirebilmesine katkı sağlayan önemli bir gerekliliktir. Bu nedenle sosyal yaşamda etkin olarak yer almayı her zaman arzu etmişimdir. Bu düşünceler ışığında aşağıda belirtilen görevlerde bulundum. 

1990 – 1992 yılları Ankara Keçiören Leo Kulübü Başkanlığı

1992 – 1994 yılları 118-U Leo Kulüpleri Yönetim Çevresi (District) Kurucu Başkanlığı

2009 – 2011 yılları GESİAD Bursa Genç Sanayici İşadamları Derneği Başkanlığı

2009 – 2010 yılları TÜGİK Türkiye Genç Sanayici ve İşadamları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği

2010 – 2012 yılları TÜGİK Türkiye Genç Sanayici ve İşadamları Konf. Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği

2012 – 2015 yılları GESİAD Bursa Genç Sanayici İşadamları Derneği Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı

2012 – 2015 yılları MARSİFED Marmara Sanayici İşadamları Dernekleri Federasyon Başkanlığı

2013 – 2015 yılları TÜRKONFED Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği

Tüm bu görevlerim sürecinde bir çok başarı ödülü ve takdir belgesi almış bulunmaktayım

Hiçbir suretle insan yaşamının siyasal düşünceden arındırılamayacağı noktasındaki düşüncem, ortaokul yıllarında oluşmuştur. Bu düşünce ile hayatım boyunca siyasal düşüncemi aydınlatmaya çalıştım. Ancak okul ve  çalışma yaşamı yoğunluğu kısa bir süre Doğru Yol Partisi Gençlik Kolları Genel İdare Kurulu Üyeliği görevinde bulunmamın dışında herhangi bir parti bünyesinde faaliyette bulunmama imkan vermedi.

Gönülden inandığım Atatürk Türkiyesinin son zamanlarda içinde bulunduğu endişe verici tablo ve özellikle PKK terör örgütü elemanlarının Habur sınır kapısından yurdumuza sokulacağı bilgisinini almamız sonrasında artık sessiz kalınmaması gerektiğini düşünmem nedeniyle Hak ve Eşitlik Partisi’ne üye oldum ve Genel Başkan Yardımcılığı görevini 28.12.2009 tarihine kadar yürüttüm. Bu tarihte ise gördüğüm lüzum üzerine Hak ve Eşitlik Partisi üyeliğinden ve partideki tüm görevlerimden istifa ettim.

12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde ise çocukluğumdan beri gönül verdiğim ve ülkemizdeki tek milli parti olarak gördüğüm MHP çatısı altında bulumanın büyük bir önem taşıdığını düşündüm ve MHP Milletvekilliği Aday Adayı oldum. Üzerine basarak ifade etmek isterim ki; adaylığım her şeyden önce bir duruş, bir tavır anlamı taşımaktaydı.

Sosyal hayatın kaynağı ailedir diyen Mustafa Kemal ATATÜRK’e yürekten saygı duyan ve mutluluğu ailesinde arayan bir insan olarak ,1996 yılından beri Elif hanım ile evli olup, bir kız çocuk babasıyım.